Samodzielne Koło Terenowe Nr 10 STO w Milanówku

Strona główna


Witamy serdecznie!

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Samodzielnego Koła Terenowego Nr 10 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku. Od 1989 roku prowadzimy szeroko rozumianą działalność oświatową, kulturalną i sportową. Nasza aktywność skupia się na współpracy i skierowana jest do społeczności lokalnej.

Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Milanówku to:

Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 STO (od 1989r.)

Spotkania Geograficzne i Akademia Dokumentu (od 2005r.)

Bieg STO-nogi Milanówek (od 2012r.)

Noc STO-nogi (od 2013r.)

Maraton Miast Ogrodów (od 2017r.)

Artykuły

1,5% - jakość edukacji!

Szanowni Państwo!

Samodzielne Koło Terenowe Nr 10 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku od grudnia 2004 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. W tym czasie rodzice uczniów i absolwentów oraz przyjaciele szkoły wspierali naszą działalność przekazując 1% podatku dochodowego.

Przez te 19 lat całość przekazanych środków była przeznaczona na pomoce naukowe w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym Nr 5 STO w Milanówku. To dzięki nim nasza szkoła jako jedna z pierwszych w Polsce mogła się poszczycić stacją monitorowania pogody i zapylenia powietrza, została wyposażona w magnetometr protonowy czy stale rozbudowywaną “mobilną pracownię multimedialną”.  Za uzyskane środki w 2022 roku zakupiliśmy monitor interaktywny, rozbudowujemy bazę chromebooków i w dalszym ciągu wspieraliśmy rozbudowywanie bazy czujników przyszłej pracowni fizycznej.

Z środków przekazanych przez SKT Nr 10 STO w Milanówku korzystają i będą korzystać nie tylko obecni uczniowie, ale również następne roczniki.

W najbliższym roku planujemy kontynuować modernizację i dostosowanie szkoły do realiów współczesnego świata. Planujemy zakup nowoczesnych kolejnych czujników fizykochemicznych oraz dalsze poszerzanie bazy chromebooków.

Nasza szkoła dzięki ciągłemu rozwojowi i pracy z uczniem osiąga wysokie miejsca w rankingach oraz, co chyba ważniejsze, ma wysoki wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej.

Będziemy wdzięczni Państwu, jeśli zechcecie mieć swój wkład w tworzenie szkoły na miarę XXI wieku.

Nasz numer KRS: 0000019454

 

Z wyrazami szacunku

Violetta Połczyńska - Prezes SKT Nr 10 STO

Leszek Janasik - Dyrektor SLO Nr 5 STO

13 marca 2023

Czytaj więcej o: 1,5% - jakość edukacji!

Powrót STO-nogi Milanówek!

Wracamy!!!!!

Szanowni - szykujcie się na 04.06.2023 - VIII Bieg STO-nogi Milanówek!

Założenia:
- bieg bez napinki
- lokalnie i regionalnie
- trasa 10km, nawierzchnia utwardzona (asfalt), biegniemy dwie pętle
- elektroniczny pomiar czasu
Szczegóły w krótce!

1 marca 2023

Czytaj więcej o: Powrót STO-nogi Milanówek!

Sukces naszego liceum!

Chwile największych sukcesów to chwile największej próby. Zwycięstwo rodzi radość, dodaje skrzydeł, pozwala utwierdzić się w słuszności niektórych wyborów. Tak jest i z nami. Jesteśmy niezwykle dumni z tegorocznego wyniku w rankingu “Perspektyw”. Piątek to będzie dla nas dzień święta...

12 stycznia 2023

Czytaj więcej o: Sukces naszego liceum!

Walne Zebranie SKT Nr 10 STO

Film o Naszym Liceum

Z przyjemnością informujemy, że na kanale YouTube jest już dostępny materiał wideo poświęcony szkołom STO. Film pt. „Moja szkoła” można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=6zNPqwKlETs

17 lutego 2019

Czytaj więcej o: Film o Naszym Liceum